SZC logo

Kisvárdai Szakképzési Centrum

OM kód: 203043 | 4625 Záhony, Kárpát út 4.

Intézmény logo

Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. jún. 15.


Admin

  Osztálykiránduláson a 9.A és 11.B osztály

  Iskolánk 9.A és 11.B osztályos tanulói osztálykirándulásra mentek, erről hoztunk egy beszámolót Lovász Zoltán 11.B osztályos tanulónktól.

  Osztálykiránduláson a 9.A és 11.B osztály
  Iskolánk 9.A és 11.B osztályos tanulói osztálykirándulásra mentek, erről hoztunk egy beszámolót Lovász Zoltán 11.B osztályos tanulónktól:
  2023. június 13-án az úticélunk a Nyíregyházi Állatpark volt. Reggel 8 órakor indultunk vonattal Záhonyból. Amikor megérkeztünk, rögtön lenyűgözött bennünket a park gyönyörű környezete és a szépen kialakított állatotthonok. Az állatkert területe hatalmas, rengeteg fajta állatnak ad otthont.
  Elsőként ellátogattunk a nagyragadozók területére, ahol láthattunk oroszlánokat, tigriseket és jaguárokat. Lenyűgöző élmény volt közvetlen közelről látni ezeket a csodálatos ragadozókat. Ezután folytattuk utunkat a szavannához, ahol gazellákat, zebrákat és struccokat figyelhettünk meg. Szerencsénkre a struccok közvetlenül mellettünk sétáltak és megtapasztalhattuk, hogy milyen gyorsak és elegánsak. Az afrikai szavannán sétáltunk végig, ahol zebrák, oroszlánok, zsiráfok és elefántok voltak. A szavanna hangulatát megidéző zöld fű és a hatalmas, szabadon legelésző állatok valóban elvarázsoltak bennünket. Az állatkertben különféle madarakat is láthattunk. Egy nagyobb madárházon sétáltunk keresztül, ahol flamingók, papagájok és számos más színes madár tarkította a tájat. Sokan közülünk még soha nem láttak ilyen gyönyörű madarakat élőben, ezért lenyűgöző élményekkel gazdagodhattunk. Lehetőségünk adódott egy állatsimogatóban megnézni például a nyuszikat, vadászgörényeket, de lovakat, kecskéket és juhokat is láthattunk.
  Az osztálykirándulás emlékezetes élmény volt számunkra. Mindannyian élveztük az állatok megfigyelését. A szórakoztató, interaktív programok sokat hozzáadtak az élményhez. Nagyon hálásak vagyunk az osztályfőnökeinknek, Berecki Erzsébet és Kacsáriné Balogh Anita tanárnőknek, valamint az iskolánknak, hogy lehetővé tették számunkra ezt a fantasztikus kirándulást.
   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Kandós siker az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen

  Kandós siker az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati versenyen

  Iskolánk tanulója, Báthory Fanni 12. B osztályos tanuló 2023. szeptember 14-én részt vett az Édes anyanyelvünk nyelvhasználati verseny Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei fordulóján.

  2023. szept. 20.


  Admin

  Tanévnyitó ünnepség - 2023

  Tanévnyitó ünnepség - 2023

  A szeptember az új lehetőségek hónapja, a célok és álmok megfogalmazásának ideje. Ahogyan a levelek lassan lehullanak a fákról, a diákok elhagyják a nyári szünetet, és visszatérnek az iskolapadokba.

  2023. szept. 4.


  Admin

  Országos 2. helyen végzett iskolánk csapata a HUNGARIKUM vetélkedőn

  Országos 2. helyen végzett iskolánk csapata a HUNGARIKUM vetélkedőn

  A Lakiteleki Népfőiskola 2022. novemberében vetélkedőt hirdetett meg általános és középiskolák 7-10. évfolyamai számára, a Magyar Országgyűlés, a Hungarikum Bizottság és a Nemzeti Művelődési Intézet támogatásával.

  2023. jún. 30.


  Admin


  Partnereink

  • Észak-magyarországi Rendészeti Tehetségsegítő Tanács
  • Határtalanul Program
  • Nemzeti Tehetség Program
  • TEHETSÉG.HU
  • East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt.
  • Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
  • Pénz7
  • Rákóczi Szövetség
  • Magyar Államvasutak
  • Magyar Rendőrség
  SZC logo

  Kisvárdai Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium

    4625 Záhony, Kárpát út 4.

   • Telefon: +3645525056

    E-mail: titkarsag.zkando@gmail.com

    OM azonosító: 203043


   2023Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium