SZC logo

Kisvárdai Szakképzési Centrum

OM kód: 203043 | 4625 Záhony, Kárpát út 4.

Intézmény logo

Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium

 • Hírek
 • Közérdekű adatok
 • KRÉTA
Széchenyi 2020

Hírek

2023. okt. 18.


Admin

  Az “Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati versenyen diákunk

  2023. október 13-án immár 51. alkalommal került megrendezésre Sátoraljaújhelyben az ,, Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos, Kárpát-medencei döntője.

  Az “Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati versenyen diákunk
  2023. október 13-án immár 51. alkalommal került megrendezésre Sátoraljaújhelyben az ,, Édes anyanyelvünk” nyelvhasználati verseny országos, Kárpát-medencei döntője. Gimnáziumi és szakgimnáziumi/technikumi kategóriában közel 120 határon túli és magyarországi diák mérhette össze tudását, anyanyelvi jártasságát, szövegalkotási és előadói képességét.
  Báthory Fanni, technikumunk 12. B osztályos tanulója vármegyei 2. helyezettként képviselhette régiónkat. Október 13-án az írásbeli, 14-én pedig a szóbeli fordulók zajlottak. A diákok teljesítményét szakmai bizottság értékelte. A bíráló bizottság tagjai ebben az évben is neves nyelvészek, irodalomtörténészek, tanárok, művészek: az anyanyelvi mozgalom legismertebb tekintélyei. Az írásbeli és szóbeli versenyfeladatokról és azok megoldásáról a felkészítő pedagógusok módszertani értekezleteken kaptak széleskörű tájékoztatást. Az eredményeket ünnepélyes keretek között 15-én, vasárnap hirdették ki Széphalomban, a Magyar Nyelv Múzeumában. A díjkiosztó eseményeit Toma Kornélia, a Tokaj-Hegyalja Egyetem megbízott rektora zárta ünnepi beszédével.
  A három napig tartó rendezvénysorozat változatos és kulturális programokkal tarkított volt. A meglátogatott helyek között volt: a Rákóczi-kastély, a Zemplén Kalandpark, Kálvária, Latabár Színház. A szervezők (Kulturális és Innovációs Minisztérium, Anyanyelvápolók Szövetsége, Petőfi Irodalmi Múzeum, Sátoraljaújhely Város Önkormányzata, a sátoraljaújhelyi Kossuth Lajos Művelődési Központ, Kazinczy-díj Alapítvány, Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegye Közgyűlése) mindent megtettek annak érdekében, hogy színvonalas műsorokkal kedveskedjenek a vendégek számára.
  Emléklapok, emlékplakettek és különdíjak kerültek kiosztásra. Fanni kimagasló eredményéért emléklapot vehetett át. Szívből gratulálunk Fanninak a lelkiismeretes teljesítményhez! 
  Felkészítő tanára: Berecki Erzsébet
   

  KAPCSOLÓDÓ HÍREK


  Fair Play kupa siker

  Fair Play kupa siker

  2023. november 15-én került megrendezésre a FAIR PLAY kupa labdarúgó torna őszi fordulója Kisvárdán.

  2023. nov. 20.


  Admin

  Roadshow-n a Kandó csapata

  Roadshow-n a Kandó csapata

  A nyílt nap után rögtön másnap, 2023. november 16-án Kisvárdában a Vári Emil Általános Iskolában folytattuk iskolánk népszerűsítését.

  2023. nov. 20.


  Admin

  Nyílt napok 2023-ban

  Nyílt napok 2023-ban

  Iskolánk 2023. november 14-én és 15-én tartotta nyílt napjait.

  2023. nov. 16.


  Admin


  Partnereink

  • Észak-magyarországi Rendészeti Tehetségsegítő Tanács
  • Határtalanul Program
  • Nemzeti Tehetség Program
  • TEHETSÉG.HU
  • East-West Intermodális Logisztikai Szolgáltató Zrt.
  • Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége
  • Pénz7
  • Rákóczi Szövetség
  • Magyar Államvasutak
  • Magyar Rendőrség
  SZC logo

  Kisvárdai Szakképzési Centrum


   • Intézmény logo
   • Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium

    4625 Záhony, Kárpát út 4.

   • Telefon: +3645525056

    E-mail: titkarsag.zkando@gmail.com

    OM azonosító: 203043


   2023Kisvárdai SZC Kandó Kálmán Technikum és Dr. Béres József Kollégium